İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Polikliniği’nin Yıkımı Başladı

Fatih Belediyesi’nin kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Polikliniği binasının yıkımına başlandı.

Fatih Belediyesi’nin kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Polikliniği binasının yıkımına başlandı. İstanbul ve il dışından gelen hastalarına yıllarca hizmet veren bina yıkılarak, yerine yeni ve modern bir bina inşa edilecek.

İstanbul Üniversitesi ile Fatih Belediyesi iş birliğinde kentsel dönüşüm içine alınan İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde yıkım kararı alındı. Bu plan doğrultusunda bu sabah iş makineleri yıkım için İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ile Çocuk Psikiyatrisi Anabilim Dalı binasının önüne geldi. Saat 11.00’de verilen talimatla iş makineleriyle yıkıma başlandı. Çocuk polikliniği tamamen yıkılmasının ardından yerlerine modern binalar yapılacak. Çalışmaların yaklaşık 4 yıl sürmesi planlanıyor.

Yıkım çalışmalarını Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir de izledi. Başkan Mustafa Demir yaptığı açıklamada “Çapa ve Cerrahpaşa yerleşkelerine özel bir proje yapıyoruz. Şu an Çapa ve Cerrahpaşa’da zaman içerisinde ihtiyaçlarla yapılmış bir sürü bina var. Kendi aralarında bağlantıları yok. Yapı malzemeleri son derece eski, depreme dayanıklılığında sıkıntı var. Bunların hepsi göz önüne alınarak İstanbul Üniversitesi rektörlüğü tarafından proje geliştirildi. Bizde onlara Fatih Belediyesi olarak her türlü teknik desteği verdik. Aynı zamanda bizim diğer kentsel dönüşümlerimizi de onlarla paylaşıyoruz. Netice itibari ile bugün çocuk polikliniği yıkılıyor. Arkasından çocuk psikiyatrisi binası yıkılacak. Etaplandırıldıktan sonra bu çalışma bitecek. Bu çalışmaların 4 yıl içerisinde tamamen bitmesini planlıyoruz” dedi.

Hastane çalışanları da merak içinde yıkım çalışmalarını izledi.

(BB) – İstanbul / Fatih

Bu kaydı paylaş

İstanbul Üniversitesi Hastaneleri © 2018 All Rights Reserved