TBMM ve İstanbul Üniversitesi Tıp Fakülteleri Arasında Protokol İmzalandı

Sağlık yardımından yararlanan milletvekillerinin muayene ve tedavi edilmeleri ile ilgili İstanbul Üniversitesine bağlı Çapa ve Cerrahpaşa Tıp Fakülteleri ile TBMM Genel Sekreterliği arasında TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Haydar Çiftçi ve İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sedat Murat tarafından protokol imzalandı.

Gerçekleştirilen imza töreninde İstanbul Üniversitesi’nden; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sedat MURAT, Hastaneler Genel Direktörü Doç. Dr. Haluk ÖZSARI, İstanbul Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akif KARAN, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Haluk EMİR, İstanbul Tıp Fakültesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Şükrü ÖZTÜRK ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim İKİZCELİ katılmıştır.

TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Haydar Çiftçi, İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sedat Murat ve beraberindeki heyeti TBMM’de ağırlamaktan ve görmekten dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

Daha önce de başka hastaneler ile çeşitli sağlık protokol anlaşmaları imzaladıklarını hatırlatan TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Haydar Çiftçi, imzaladıkları sağlık protokollerinin geri dönüşümlerinin olumlu sonuçlar verdiğine dikkat çekerek İstanbul Üniversitesine bağlı Çapa ve Cerrahpaşa Tıp Fakülteleri ile imzalanan sağlık protokolünün de iki kurum açısından olumlu sonuçlar vermesini diledi.

TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Haydar Çiftçi,” kurumsal kimliği olan köklü ve değerli bir üniversite olan İstanbul Üniversitesi ile sağlık protokolü imzalamak bizim için anlamlı ve memnuniyet vericidir. Bu anlaşmada gösterdiğiniz ilgi için sizlere tekrar teşekkür ediyorum. Ümit ediyoruz ki; bu anlaşmayla birlikte gerçekleştirdiğimiz bu birlikteliğimiz güzel bir şekilde devam eder.” dedi

TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Çiftçi, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile yapılan protokolün imzalanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sedat Murat ise, TBMM’de bulunmaktan ve protokolü imzalamaktan dolayı memnuniyet duyduğunu belirterek; İstanbul Üniversitesine bağlı Çapa ve Cerrahpaşa Tıp Fakültelerinin çalışmaları hakkında TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Haydar Çiftçi’ ye bilgi verdi.

İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sedat Murat yaptığı konuşmada, tarihi geçmişi olan köklü bir üniversite olduklarına değinerek 1300 öğretim üyesi ile 3500 yatak kapasitesine sahip olduklarını ifade etti.

Tıp Fakültelerinin yılda yaklaşık 2,5 milyon hastaya da baktığını belirten Prof. Dr. Sedat Murat bu protokolün karşılıklı olarak her iki tarafında yararına olacağına inandığını söyledi.

Protokol imza töreni sonunda TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Haydar Çiftçi, İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sedat Murat’a Milli Saraylar Yıldız Porselen tarafından üretilen TBMM Logolu çini tabağı hediye ederken, İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sedat Murat da TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Haydar Çiftçi’ ye tarihi İstanbul Üniversitesi ambleminin yer aldığı gümüş işlemeli plaket takdim etti.

Bu kaydı paylaş

İstanbul Üniversitesi Hastaneleri © 2018 All Rights Reserved